Většinou přinášíme informace ryze pracovního typu. Ale k životu však neodmyslitelně patří i nabírání sil a odpočinek. Jednou z oblíbených forem odpočinku je cestování. Manažeři BNÚ často cestují do exotických koutů naší planety a někdy se přihodí nevšední věci.

Mapovali jsme si zajímavá přihlášení do našeho informačního systému. Našli jsme místa jako Karibik, Tasmánie, Srí Lanka, Jižní Afrika, Maledivy, Čína, Thajsko, Indie...

 

A právě v Indii, ve městě Mysuru, slavila příchod nového roku 2016 naše paní ředitelka ze Středních Čech. Indická policie se letos rozhodla pro novou inciativu - vyšla do ulic mezi lidi, rozdávala novoroční přáníčka a přála do nového roku pěším, řidičům, turistům.


Protože policie má především pomáhat, zajímal je názor evropských turistů na práci místní policie. Děvčatům tak do nového roku osobně popřál policejní ředitel, včetně nezbytného společného fota za účasti ochranky a novinářů z Herald Tribune. Taková protekce se někdy může hodit... :-)


Za zmínku také stojí, že vánoční poselství našeho pana prezidenta, obzvláště názor na problémy s uprchlíky do Evropy, mělo velký ohlas i na místě vzdáleném 7000 km...